14.8.2017 petrspetla

Sportovní medailonky – case study

Klient

Trutnov je druhé největší město v Královéhradeckém kraji a náš domov. Spolu s námi v centru Podkrkonoší žije další 31 tisíc obyvatel. Klientem bylo přímo Město Trutnov.

Zadání

Dostali jsme za úkol natočit devět medailonků, které představí letos oceněné osobnosti kultury a sportu. Videa se promítaly nejprve na slavnostním předávání cen a potom se město postupně vypouštělo na své sociální sítě.

Making of

S nápadem oživit vyhlašování sportovních a kulturních cen jsme za městem přišli několik měsíců dopředu. Nicméně Město oznamuje vítěze anket jen zhruba tři týdny dopředu před slavnostním předáváním cen. Dopředu jsme věděli, jak chceme, aby videa vypadala, jakou měla mít stopáž a jaké emoce v divácích vzbudit, ale na samotnou realizaci projektu vyšel i kvůli dalším závazkům zhruba týden a půl.

Ocenění naštěstí měli radost z publicity, jaké se jejich odvětví dostane a proto se snažili vyjít v termínech vstříc. Pro natáčení jsme zvolili navštívit je na jejich pravidelném tréninku, tam je hodinku až dvě sledovat zpovzdálí a po skončení natočit s oceněným rozhovor.

Výsledek

Videa zhlédlo téměř třicet tisíc diváků, z toho nejvíce zásahu měla cíleně na Trutnovsku. Sdílela je lokální média a samotní sportovci je používají pro svoji propagaci.

29239

Zhlédnutí

446

Like

157

Sdílení