12.8.2017 petrspetla

Šermířský souboj Adorea – case study

Klient

Adorea je občanské sdružení, které se zabývá studiem, nácvikem, předváděním a popularizací šermu. Vede ho mistr šermíř a kaskadér Martin Tureček, který má zkušenosti například s dablérováním Clive Owena ve filmu Last Knights nebo Toma Burkeho (představitel Athose) v seriálu Tři mušketýři.

Zadání

Zachytit přehledně celou akci v co nejdelších úsecích. Prvky jejich šermířské práce musí být rozeznatelné pro potenciální klienty od filmu a divadla. Nic se nesmí skrývat.

Making of

Samotnému natáčení předcházela jedna návštěva tréninku. Video jsme natáčeli dva dny ve tvrzi Kurovice. Abychom v divákovi umocnili pocit z boje, rozhodli jsme se natáčet z ruky na široký objektiv. Díky tomu jsme se mohli dostat blíž k souboji, který působí dynamičtěji.

Výsledek

Video obletělo celý svět. Hranici sto tisíc zhlédnutí jsme překonali za první měsíc. V tuzemsku získalo ocenění za nejlepší počin. Video jsme dostali na sociální síť 9gag.com pod názvem “Tohle by měli vidět tvůrci Game of Thrones” a sdíleli ho známé osobnosti zabývající se šermem, například Daniel Vávra (spolumajitel herního studia Warhorse Studios, které vyvíjí hru Kingdom Come), YouTubeři The Sword´s Path, KnightSquire a Skallagrim. Za tři roky sledovanost videa přesáhla jeden milion a kanál odebírá přes 34 tisíc odběratelů.

V roce 2019 video získalo nominaci na kaskadérském filmovém festivalu AOF Megafest v Las Vegas. Bylo vybráno z 6000 registrovaných filmů, krátkých filmů a akčních videoklipů.

Díky úspěchu videa jsme dostali příležitost natočit si celovečerní dokument o šermu Fechtbuch: The Real Swordfighting behind Kingdom Come pro Warhorse Studios.