10.8.2017 petrspetla

Proč mít video?

Říká se, že fotografie může říct víc než tisíc slov. Představte si, co teprve dokáže 25 fotek za sekundu. Zaujmout diváka je náročné a v boji proti vám stojí i video zlaté rybičky ochočené lépe než psa. A to je sakra tvrdá konkurence. Jako uživatelé internetu jsme čím dál tím línější. Nechceme číst dlouhé texty. Nebaví nás to. Naštěstí je tu video – nástroj díky, kterému můžeme v mnoha případech získat kompletní informace, které by nám poskytl obsáhlý text, nebo se ke čtení nechat zlákat. Navíc dobře zastupuje staré dobré – dokud to neuvidím na vlastní oči, neuvěřím. Také je to nejlepší způsob, jak u diváka navodit nějakou emoci. Můžete diváka dojmout, rozesmát a hlavně vzbudit důvěru ve vaši značku.

Čísla

  • YouTube navštíví jedna miliarda unikátních uživatelů ročně (téměř třetina celého internetu) a samotný YouTube produkuje 28% vyhledávání na Google. Je přeložený do 76 jazyků a jeho uživatelé zhlédnou denně miliardu hodin obsahu. Z toho 65% diváků se podívá na více jak 3/4 videa. Více, než polovina zhlédnutí pochází z mobilních zařízení.
  • Ne všude je vhodné pouštět si video se zvukem. Než v tramvaji vymotáte sluchátka z kapsy, radši video bez titulků vůbec nepustíte. Facebook a Twitter pouští videa automaticky bez zvuku a každý šestý člověk na světě navíc trpí určitým stupněm poruchy sluchu. Neotitulkováním videa se tak připravujete o velké procento potenciálních diváků a zákazníků.
  • Video padesátkrát zvedá vaši šanci umístit se na prvních stránkách Google vyhledávače.
  • Video tvoří skoro 70% internetového provozu. Na mobilních zařízení to je 50%. 33% majitelů tabletu shlédne denně jednu hodinu videa
  • 78% uživatelů internetu se dívá na videa aspoň jednou týdně.
  • Mozek zpracovává video šedesát tisíc krát rychleji, než text a lépe si ho zapamatuje.
  • Simly Measured sledovalo 10 nejuspěšnějších značek a zjistili, že video obsah je sdílen o 1200% více, než text s odkazy.
  • Mějte ale na paměti, že sdílíme videa na základě emocí, ne faktů. 76% uživatelů odpovědělo, že by sdíleli reklamní video, pokud by je citově zasáhlo. Ideální je tedy skloubit obojí.
  • 52% odborníků z marketingu tvrdí, že obsah založený na videu má nejlepší ROI (návratnost investice).
  • Video v emailu může zvednout prokliknutí na stránky až 3x a prodej až o 20%

Videem se můžete prezentovat i offline. Při obchodní schůzi, na veletrhu nebo ho můžete darovat spolu s flash diskem svému obchodnímu partnerovi. Natočit se dá cokoliv. Od produktového videa, dokumentu shrnující historii po reportáže z jednotlivých akcí, které pořádáte nebo se jich účastníte.

Naše videa – příklad na spolupráci s Farmet a.s.

Firemní video – dokument

Firemní video – produktové

Firemní video – report z akce

Ing. Martin Kořízek

marketingový ředitel

Špetla film jsme oslovili na základě výborných referencí. Dnes mohu říci, že jsem za to velmi rád! Špetla film jsou mladí ale už dostatečně zkušení lidé, kteří se nebojí netradičních řešení, jsou velmi kreativní, zdravě drzí a mají rádi moderní technologie komunikace. Až obdivuhodně rychle se dostali do problematiky výroby zemědělských strojů a technologií na zpracování olejnatých semen. Velmi dobře zvládli komunikaci ke všem cílovým skupinám ale i k nám jako zadavatelům. Velmi cenné je i to, že si stojí za svým názorem ale také umějí pružně reagovat na změnu zadání. Tak se z menší jednorázové zakázky rozvinula spolupráce hned na několika projektech!

Ing. Martin Kořízek

Farmet a.s.

Máte zájem?

Zavolejte nám nebo napište. Rádi s vámi budeme spolupracovat.


Zdroje:

https://www.youtube.com/intl/cs/yt/about/press/

http://zpravy.rozhlas.cz/sever/host/_zprava/kazdy-sesty-clovek-na-svete-trpi-urcitym-stupnem-poruchy-sluchu–1547590

https://www.dreamgrow.com/8-reasons-why-your-business-should-use-video-marketing/

https://www.psychologytoday.com/blog/behind-online-behavior/201505/video-vs-text-the-brain-perspective