Film je 24 fotek za vteřinu a každý kameraman tak musí ovládat řemeslo fotografie. Aby mě to bavilo a naplňovalo, snažím se pro klienty realizovat netradiční focení, které vytvářím na základě zkušeností z filmového průmyslu. Používám objektivy s charakterem, scény svítím, zapalujeme oheň a hrajeme si s mlhou. Výsledkem mého snažení by měl být unikátní pohled na svět, který vám nepřinese jen tak ledajaký člověk s nálepkou fotografa.

Fotografie nevznikají během natáčecího dne, ale je pro ně rezervován den zvlášť. Před focením je nutné se sejít, naladit se na stejnou notu a vypracovat plán. Výsledné fotografie retušuji a dokresluji do nich prvky od světelných zdrojů, mlhy po déšť.

Klientům dávám 10% slevový kód na tisk obrazů s šířkou až 150cm na různý typ materiálu od plátna, dřeva, gatorfoam po alu dibond.

Realizace

Gym 4U by Matyáš Dlouhý

Matyáš za mnou přišel s cílem propagovat nejen sebe, ale i svoje fit centrum, ve kterém focení i probíhalo. Na místě jsem si vybral dvě místa, ve kterých jsem se rozhodl realizovat několik světelných scén. Na fotce níže si můžete všimnout fotografie v přirozeném světle fit centra bez mojí práce.

A na těchto fotkách níže už je mé nasvícení spolu s mlhostrojem. V jeden moment jsem používal až pět světel s různými modifikátory.

Krinolína

Nikola ručně vyšívá šperky s přírodním, mystickým nebo filmovým tématem. V prvorepublikové vile jsem pro ní nafotil fotografie s účelem vkládání do rozhovorů a propagace její práce.

Autoservis Gumátor

Pro autoservis jsem vyfotil celkem 80 fotografií s tím, že jsem je nasvítil a barevně navrhnul vůči novému plánovanému webu. Při focení jsme se zaměřili nejen na celkové pohledy na autoservis, ale i nabídku služeb tzn. výměna oleje, brzd a geometrie.

Benjaming’s clan

Kapela Benjaming’s Clan mě oslovila na focení propagačních materiálů pro jejich nové album od bookletu po plakáty. Žánr celtic pop rock a několik zážitků z koncertů mě přivedli k myšlence, že si budeme hrát s přírodou a jejími živly. Vybral jsem si tedy několik místních přírodních lokalit. Na některých z nich jsme používali dýmovnice, oheň a řadu světel. Při dalším focení jsme zvolili jako lokalitu starou půdu.